Moianès është komarka (qark) në provincën Barcelona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë.

Moianès
Location of Moianès

Lista e komunave

Redakto

Calders, Castellcir, Castellterçol, Collsuspina, Granera, L'Estany, Moià, Monistrol de Calders, Sant Quirze Safaja, Santa Maria d'Oló

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Moianès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale