Monistrol de Calders

komunë në Spanjë

Monistrol de Calders është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. Monistrol de Calders ka 689 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.96 km2.

Monistrol de Calders
Popullsia
 • Gjithsej689

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto