Moià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia.

Moià

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Moià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale