Castellcir

komunë në Spanjë

Castellcir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellcir ka 665 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.2 km2.

Castellcir
Popullsia
 • Gjithsej665

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto