Granera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia.

Granera
Castle of Granera
Castle of Granera

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Granera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale