L'Hospitalet de Llobregat

komunë në Spanjë

L'Hospitalet de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Barcelonès, të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Hospitalet de Llobregat ka 258642 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.5 km2.

L'Hospitalet de Llobregat
L'Hospitalet de Llobregat
L'Hospitalet de Llobregat city centre
L'Hospitalet de Llobregat city centre
Flamuri i L'Hospitalet de Llobregat
Stema zyrtare e L'Hospitalet de Llobregat
Popullsia
 • Gjithsej258.642
Emri i banorëvehospitalenc, -ca (ca)
Faqja zyrtarewww.l-h.cat

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto