La Llacuna

komunë në Spanjë

La Llacuna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Llacuna ka 884 banorë (2003).

La Llacuna
Komunë
La Llacuna
Stema_figura
Vendndodhja
La Llacuna is located in Spanjë
La Llacuna
La Llacuna

Koordinatat: 41°28′27″V 1°32′3″L / 41.47417°V 1.53417°L / 41.47417; 1.53417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 884 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 28′ 27″ Veri

1° 32′ 3″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto