Hape menynë kryesore

Anoia është komarka (qark) në provincën Barcelona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 114810 banorë (2008), dhe një sipërfaqe prej 866.6 km2.

Anoia
Komarka (qark)
Stema_figura
Stema
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Barcelona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Igualada
Komuna më e madhe Igualada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 866.6 km2
Popullsia 114810 banorë (2008)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Anoia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale