La Pera

komunë në Spanjë

La Pera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Pera ka 446 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.51 km2.

La Pera
Komunë
noform
Castle of Púbol.
Stema_figura
Vendndodhja
La Pera is located in Spanjë
La Pera
La Pera

Koordinatat: 42°1′22″V 2°58′31″L / 42.02278°V 2.97528°L / 42.02278; 2.97528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Pi i Negre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.51 km2
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Popullsia 446 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Perencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17120
Koordinatat 42° 1′ 22″ Veri

2° 58′ 31″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: La Pera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale