La Pobla Llarga

komunë në Spanjë


La Pobla Llarga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Pobla Llarga ka 4420 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.1 km2.

La Pobla Llarga
Komunë
noform
Vendndodhja
La Pobla Llarga is located in Spanjë
La Pobla Llarga
La Pobla Llarga

Koordinatat: 39°5′10″V 0°28′36″P / 39.08611°V 0.47667°P / 39.08611; -0.47667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Rafael Soler Vert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.1 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 4420 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblatà, poblatana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46670
Koordinatat 39° 5′ 10″ Veri

0° 28′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lapoblallarga.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto