La Quar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Quar ka 61 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.25 km2.

La Quar
The village of Sant Maurici de la Quar
The village of Sant Maurici de la Quar
Flamuri i La Quar
Stema zyrtare e La Quar
Popullsia
 • Gjithsej61
Emri i banorëveQuartenc

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: La Quar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale