Laitila (finlandisht: [Laitilan kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Laitila
Laitilan kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.laitila.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Laitila – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale