Lakoçarja e Epërme

fshat në Maqedoni

Lakoçare e Epërme, (maqedonisht: Горно Лакочереј/Gorno Lakočerej) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.

Lakoçare e Epërme
Горно Лакочереј
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej515


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 515 banorë nga të cilët ishin 1 Shqiptar dhe 514 Maqedonas.[1]Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

vendndodhja