Lakoçarja e Poshtme

fshat në Maqedoni

Lakoçare e Poshtme, (maqedonisht: Долно Лакочереј/Dolno Lakočerej) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.

Lakoçare e Poshtme
Долно Лакочереј
Fshat
Vendndodhja
Lakoçare e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Lakoçare e Poshtme
Lakoçare e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Ohër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 698 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 9′ 32″ Veri

20° 47′ 44″ Lindje

Popullsia 728 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 728 banorë nga të cilët 727 ishin Maqedonas dhe 1 Serb.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto