Lakoçarja e Poshtme

fshat në Maqedoni

Lakoçare e Poshtme, (maqedonisht: Долно Лакочереј/Dolno Lakočerej) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.

Lakoçare e Poshtme
Долно Лакочереј
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej728


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 728 banorë nga të cilët 727 ishin Maqedonas dhe 1 Serb.[1]Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto