Lanciego/Lantziego

komunë në Spanjë

Lanciego (bask:Lantziego)është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuadrilla de Laguardia-Rioja Alavesa, të provincës Álava, në Komunitetin e Baskisë. Lanciego/Lantziego, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.2 km2.

Lanciego/Lantziego
Lanciego en otoño.jpg
Stema zyrtare e Lanciego/Lantziego
Faqja zyrtare[[1] [2]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto