Langanesbyggð (islandisht: Langanesbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Langanesbyggð
Langanesbyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej531
{{{postal_code_type}}}
680, 681, 685
Faqja zyrtarelanganesbyggd.is

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto