Lapua (finlandisht: Lapuan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Lapua
Lapuan kaupunki
Qytet
Lapua Cathedral
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.lapua.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto