Lassad Nouioui (lindur më 8 Mars 1986) është një futbollist tunizian.

Lassad Nouioui
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLassad Nouioui
Datëlindja (1986-03-08) 8 mars 1986 (38 vjeç)
VendlindjaMarseja, Franca
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005-2006Ajaccio
2006-2007Châteauroux
2008-2012Deportivo La Coruña
2012-2013Celtic
2013-2014Arouca
2015FC Tokyo
Karriera ndërkombëtare
2009Stampa:TUNf2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja

Redakto

Për reprezentacionin tunizian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat

Redakto
Stampa:TUNf
Vite Ndeshje Gola
2009 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme

Redakto