Les Franqueses del Vallès

komunë në Spanjë

Les Franqueses del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Les Franqueses del Vallès ka 16325 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.1 km2.

Les Franqueses del Vallès
Town Hall (Ajuntament)
Town Hall (Ajuntament)
Flamuri i Les Franqueses del Vallès
Stema zyrtare e Les Franqueses del Vallès
Popullsia
 • Gjithsej16.325
Emri i banorëveFranquesí, franquesina

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto