Les Llosses

komunë në Spanjë

Les Llosses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Les Llosses ka 221 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 114 km2.

Les Llosses
Komunë
Vendndodhja
Les Llosses is located in Spanjë
Les Llosses
Les Llosses

Koordinatat: 42°9′7″V 2°7′6″L / 42.15194°V 2.11833°L / 42.15194; 2.11833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114 km2
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 9′ 7″ Veri

2° 7′ 6″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto