Letanca

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Letanci)

Letancë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Letan.

Letancë
Letan
Fshat
Vendndodhja
Letancë is located in Kosova
Letancë
Letancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 53″ Veri

21° 11′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto