Llanera de Ranes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llanera de Ranes ka 1098 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.3 km2.

Llanera de Ranes
Stema zyrtare e Llanera de Ranes
Popullsia
 • Gjithsej1.098
Emri i banorëveLlanerano/a
Faqja zyrtareWebfaqja zyrtare

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto