Llinars del Vallès

komunë në Spanjë

Llinars del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Llinars del Vallès ka 9554 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.6 km2.

Llinars del Vallès
View of the village
View of the village
Flamuri i Llinars del Vallès
Stema zyrtare e Llinars del Vallès
Popullsia
 • Gjithsej9.554
Faqja zyrtare[[1] [2]]

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto