Llokveni

fshat në Maqedoni
Llokveni
Fshat
Vendndodhja
Llokveni is located in Maqedonia e Veriut
Llokveni
Llokveni
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7507
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 23′ 57″ Veri

21° 18′ 30″ Lindje

Popullsia l78 banorë (2002)