Llugë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugajë.

Llugë
Lugajë
Fshat
Vendndodhja
Llugë is located in Kosova
Llugë
Llugë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 0″ Veri

20° 27′ 41″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto