Disambig.svg Shih: Lumbardhi (kthjellim).

Lumbardhi i Deçanit (serbokroatisht: Dečanska Bistrica) është një lumë në Kosovë. Ai është i gjatë 53 km dhe është degë e Drinit të Bardhë.

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

Koordinatat: 42°31′V 20°33′L / 42.517°V 20.550°L / 42.517; 20.550