Mýrdalshreppur

komunë në Islandë

Mýrdalshreppur (islandisht: Mýrdalshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Mýrdalshreppur
Mýrdalshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Total489
{{{postal_code_type}}}
870, 871
Faqja zyrtarevik.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto