Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë

monument kulture në Kosovë

Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 464/48 .

Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë
Holy Archangels Church (4409367378).jpg
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 464/48; LZVM
Nr. i referencës 2947

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.