Maple Springs, New York është një qytet në qarkun Chautauquashtetit federal New York, SHBA. Në Maple Springs, New York jetojnë 110 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (1312 ft).[2]

Maple Springs, New York
qytet
Vendndodhja
Maple Springs, New York is located in SHBA
Maple Springs, New York
Maple Springs, New York

Koordinatat: 42°11′48″V 79°25′26″P / 42.19667°V 79.42389°P / 42.19667; -79.42389

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Chautauqua
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 110 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 14756
Koordinatat 42° 11′ 48″ Veri

79° 25′ 26″ Perëndim

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "American FactFinder". 2010 Demographic Profile. United States Census Bureau. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh |url= (Ndihmë!); |access-date= ka nevojë për |url= (Ndihmë!)
  2. ^ Shërbimi Gjeologjik i Sistemit Informativ të Emrave Gjeografike në SHBA: Maple Springs, New York

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Maple Springs, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale