Martorelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Martorelles ka 4903 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.6 km2.

Martorelles
Municipal council square
Municipal council square
Popullsia
 • Gjithsej4.903

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto