Massena, New York (Town of Massena) është një qytet në qarkun St. Lawrenceshtetit federal New York, SHBA. Në Massena, New York jetojnë 12883 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (56.14 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 61 m (200 ft).

Massena, New York
Town of Massena
qytet
Popullsia
 • Gjithsej12.883
Faqja zyrtarewww.massena.us

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Massena, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale