Matías Silvestre

futbollist argjentinas

Matías Silvestre (lindur më 25 shtator 1984) është një futbollist profesionist argjentinas i cili luan si mbrojtës për klubin italian Livorno.

Matías Silvestre
Matias Silvestre (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMatías Agustín Silvestre
Data e lindjes (1984-09-25) 25 Shtator 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesMercedes, Argjentinë
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualLivorno
Numri6
Karriera në rini
1994-2003Boca Juniors
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2008Boca Juniors83(6)
2008–2011Catania126(7)
2011–2012Palermo29(5)
2012–2014Internazionale20(0)
2013–2014Milan (huazim)4(1)
2014–2018Sampdoria134(1)
2018–2019Empoli34(2)
2020–Livorno5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 26 maj 2020.
† Ndeshje (Gola).

Karriera me klubeRedakto

Boca JuniorsRedakto

Calcio CataniaRedakto

PalermoRedakto

InterRedakto

MilanRedakto

EmpoliRedakto

Më 6 gusht 2018, Silvestre firmosi një kontratë një-vjeçare me Empolin.[1]

LivornoRedakto

Më 6 shkurt 2020, Silvestre u transferua te LivornoSerie B.[2]

TrofeRedakto

Sezoni Skuadra Liga
2003   Boca Juniors Apertura
2004   Boca Juniors Copa Sudamericana
2005   Boca Juniors Apertura
2005   Boca Juniors Copa Sudamericana
2005   Boca Juniors Recopa Sudamericana
2006   Boca Juniors Clausura
2006   Boca Juniors Recopa Sudamericana
2007   Boca Juniors Copa Libertadores

ReferimeRedakto

  1. ^ "UFFICIALE: Empoli, dalla Samp arriva Silvestre a titolo definitivo" [Zyrtare: Empoli, nga Samp mbërrin Silvestre me titull definitiv] (në italisht). Tutto Mercato Web. Marrë më 6 gusht 2018.
  2. ^ "Matias Silvester Nuovo Acquisto del Livorno" [Matias Silvestre blerja e re e Livornos] (në italisht). A.S. Livorno Calcio. 6 shkurt 2020. Marrë më 13 korrik 2020.

Lidhje të jashtmeRedakto