Mats Lilienberg

futbollist suedez

Mats Lilienberg (lindi më 22 dhjetor 1969) është futbollistë suedezë i cili luan në skuadrën Höörs IS.

Mats Lilienberg
Të dhënat personale
Data e lindjes22 dhjetor 1969
Vendi i lindjesVollsjö, Suedi
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualHöörs IS
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989Vollsjö IF
1989–1990Sjöbo IF16(13)
1990–1993Trelleborgs FF94(42)
1993–1994TSV 1860 München19(4)
1995–1996IFK Göteborg30(5)
1996–2000Halmstads BK51(25)
2000–2002Malmö FF79(21)
2002–2004Trelleborgs FF56(24)
2005–2006Höörs IS
Ekipi kombëtar
1993–Suedia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).