Mediona

komunë në Spanjë

Mediona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Mediona
Komunë
Vendndodhja
Mediona is located in Spanjë
Mediona
Mediona

Koordinatat: 41°28′47″V 1°36′45″L / 41.47972°V 1.61250°L / 41.47972; 1.61250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 28′ 47″ Veri

1° 36′ 45″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Mediona – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale