Hape menynë kryesore

Alt Penedès është komarka (qark) në provincën Barcelona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 104353 banorë (2009), dhe një sipërfaqe prej 592.4 km2.

Alt Penedès
Komarka (qark)
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Barcelona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Vilafranca del Penedès
Komuna më e madhe Vilafranca del Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 592.4 km2
Popullsia 104353 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Faqja Zyrtare Official website

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto