Sant Cugat Sesgarrigues

komunë në Spanjë


Sant Cugat Sesgarrigues është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Cugat Sesgarrigues ka 932 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.24 km2.

Sant Cugat Sesgarrigues
Komunë
noform
Town entry
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Cugat Sesgarrigues is located in Spanjë
Sant Cugat Sesgarrigues
Sant Cugat Sesgarrigues

Koordinatat: 41°21′58″V 1°45′15″L / 41.36611°V 1.75417°L / 41.36611; 1.75417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.24 km2
Lartësia 266 m (m.n.d.)
Popullsia 932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 58″ Veri

1° 45′ 15″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto