Sant Sadurní d'Anoia

komunë në Spanjë


Sant Sadurní d'Anoia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Sadurní d'Anoia ka 12237 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.97 km2.

Sant Sadurní d'Anoia
Komunë
noform
Church
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Sadurní d'Anoia is located in Spanjë
Sant Sadurní d'Anoia
Sant Sadurní d'Anoia

Koordinatat: 41°25′34″V 1°47′6″L / 41.42611°V 1.78500°L / 41.42611; 1.78500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Maria Rosell i Medall
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.97 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 12237 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sadurninencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8770
Koordinatat 41° 25′ 34″ Veri

1° 47′ 6″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santsadurni.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto