Pontons

komunë në Spanjë


Pontons është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Pontons
Komunë
Vendndodhja
Pontons is located in Spanjë
Pontons
Pontons

Koordinatat: 41°25′3″V 1°31′4″L / 41.41750°V 1.51778°L / 41.41750; 1.51778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 25′ 3″ Veri

1° 31′ 4″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Pontons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale