Subirats

komunë në Spanjë


Subirats është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Subirats
Komunë
Vendndodhja
Subirats is located in Spanjë
Subirats
Subirats

Koordinatat: 41°23′5″V 1°47′53″L / 41.38472°V 1.79806°L / 41.38472; 1.79806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 5″ Veri

1° 47′ 53″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Subirats – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale