Metergoci

fshat të Kosovë
(Përcjellë nga Metërgoci)

Metergoc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kullë.

Metergoc
Kullë
Fshat
Vendndodhja
Metergoc is located in Kosova
Metergoc
Metergoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 52″ Veri

21° 23′ 52″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto