Miajadas

komunë në Spanjë


Miajadas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Miajadas ka 10150 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 120.7 km2.

Miajadas
Komunë
Stema_figuraFlag of Miajadas Spain.svg
Vendndodhja
Miajadas is located in Spanjë
Miajadas
Miajadas

Koordinatat: 39°9′10″V 5°54′29″P / 39.15278°V 5.90806°P / 39.15278; -5.90806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Juan Luis Isidro Girón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 120.7 km2
Lartësia 297 m (m.n.d.)
Popullsia 10150 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10100
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 39° 9′ 10″ Veri

5° 54′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.miajadas.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto