Cáceres është një provincë e komunitetit autonom Extremadura, në Spanjë. Cáceres përfshinë një sipërfaqe prej 19868 km2.

Provinca Cáceres
Provincia de Cáceres
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of the province of Cáceres.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Extremadura
Kryeqyteti Cáceres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19868 km2

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto