Micaela Vazquez lindi në Buenos Aires, Argjentinë24 nëntor 1986. Micaela është nje aktore argjentinase, e njohur për rolin e saj ne telenovelat Chiquititas, Rebelde Way dhe Floricienta.

BiografiaRedakto

Ajo filloi karrieren e saj artistike ne vitin 2001 ne Chiquititas, ku ajo luante rolin e Mikit dhe keshtu e thrrasin edhe ne jeten reale. Ajo u be ne teen super yll ne rolin e saj ne Rebelde Way si Pilar Dunoff e cila ne fillim s'kishte fare miq,por me von krijon shoqeri. Pas Rebelde Way ajo luan edhe tek Floricienta ku i solli shum suksese. Pastaj edhe tek Chiquititas 2006,pastaj Cronica de una Fuga,Casados con hijos,dhe Sos mi vida. Vazquez eshte eshte njera prej aktoreve me te famshme te Cris Morenas. Aktualisht ajo eshte duke u takuar me futbollistin Argjentinas Fernando Gago...