Milva Ekonomi ka lindur në Tiranë në vitin 1962. Që nga viti 2016 ajo është Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes së Republikës së Shqipërisë.[1]

Milva Ekonomi
Milva Ekonomi, Minister of Economic Development, Tourism, Trade and Entrepreneurship.JPG
Ministër i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes
2016 – Vazhdon
Paraardhësi: Arben Ahmetaj
Të dhënat personale
Lindi më: 1962
Lindi në: Tiranë
Kombësia: Shqiptare
Profesioni: Politikan
Partia politike: PS
Fëmijë 2
Zëri i milva Ekonomit. Inçizuar në prill 2017.

ReferimeRedakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 nëntor 2016. Marrë më 8 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto