Arben Ahmetaj ka lindur në qytetin e Gjirokastrës28 qershor 1969.[1] Ai është i martuar me znj. Albina Mançka, dhe ka dy vajza, Livia .me nje zonje.Në vitin 1991 Z. Ahmetaj është diplomuar në Universitetin e Tiranës për Gjuhë Angleze, Specializuar në Literaturë Amerikane dhe Angleze. Ka qene Ministër i Financave, Ekonomisë dhe Punës në Qeverinë e Shqipërisë.

(2015)

Referime Redakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 28 mars 2015. Marrë më 29 mars 2015.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)