Mimoza Hamidi

futbolliste shqiptare

Mimoza Hamidi (lindur më 28 Prill 1998) është një futbolliste shqiptare me origjinë nga Lugina e Preshevës, e cila luan si sulmuese për klubin zviceran Basel dhe është paraqitur për kombëtaren shqiptare të femrave .

KarrieraRedakto

Hamidi ka luajtur për Kombëtaren e Shqipërisë, duke u paraqitur për ekipin gjatë ciklit kualifikues të FIFA-s për Kupën e Botës për Femra 2019 . [1]

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Women World Cup Qualifiers Europe 2017/2018 » Teams (Albania)". WorldFootball.net (në anglisht). Marrë më 29 gusht 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto