Miroc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirosh.

Miroc
Mirosh
Fshat
Vendndodhja
Miroc is located in Kosova
Miroc
Miroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 54″ Veri

21° 15′ 33″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto