Mogente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Mogente ka 4724 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 150.23 km2.

Mogente
Flamuri i Mogente
Stema zyrtare e Mogente
Popullsia
 • Gjithsej4.724
Emri i banorëvemogentino/a
Faqja zyrtarewww.moixent.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto