Mollerussa

komunë në Spanjë


Mollerussa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Mollerussa ka 14733 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Mollerussa
Komunë
noform
Plaça de l'Ajuntament
Vendndodhja
Mollerussa is located in Spanjë
Mollerussa
Mollerussa

Koordinatat: 41°37′55″V 0°53′46″L / 41.63194°V 0.89611°L / 41.63194; 0.89611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Kryetari i Bashkisë Marc Solsona Aixalà
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 14733 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 55″ Veri

0° 53′ 46″ Lindje

Faqja Zyrtare www.mollerussa.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto