Mollerussa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Mollerussa ka 14733 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Mollerussa
Plaça de l'Ajuntament
Plaça de l'Ajuntament
Popullsia
 • Gjithsej14.733
Faqja zyrtarewww.mollerussa.cat

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto