Pla d'Urgell është komarka (qark) në provincën Lleida, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 30934 banorë (2002), dhe një sipërfaqe prej 304.5 km2.

Pla d'Urgell
Location of Pla d'Urgell
Popullsia
 • Gjithsej30.934

Lista e komunave

Redakto

Barbens, Bell-lloc d'Urgell, Bellvís, Castellnou de Seana, Fondarella, Golmés, Ivars d'Urgell, Linyola, Miralcamp, Mollerussa, El Palau d'Anglesola, Poal, Sidamon, Torregrossa, Vila-sana, Vilanova de Bellpuig

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto